godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

19 Listopada 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Mironiega,
Paweł, Seweryn,
Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.
Święto Drzewa Drukuj Wyślij znajomemu

swieto_drzewaZ okazji  Święta Drzewa klub " Ekoludek" wraz z opiekunką J. Paszkiewicz ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I i III pt. "Grzyby naszych lasów". W konkursie wzięło udział dwadzieścioro dzieci, które wykonały piękne prace przestrzenne przedstawiające grzyby. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami sponsorowanymi przez radę rodziców i dyplomami, a ich prace zdobią

parapety okien na I piętrze.

Klasy III a i III b pojechały na wycieczkę do lasu. W leśniczówce w Prusach spotkały się  z leśniczym - Wiesławem Krawczykiem  i  jego młodszym kolegą - podleśniczym. W towarzystwie drugiego z panów uczniowie i ich wychowawczynie oraz dwoje z rodziców dzieci, udali się na spacer do lasu. Pan leśniczy wskazywał ciekawe miejsca w lesie, opowiadał o życiu zwierząt, zapoznawał z niektórymi gatunkami roślin usytuowanych w poszczególnych warstwach lasu. Przedstawił pokrótce na czym polega praca leśniczego i odpowiadał na niekończące się pytania uczniów. Na zakończenie spotkania wręczył dzieciom drobne upominki w postaci oznak i folderów.

Pani Barbara Wąsiewska zaprosiła obu panów do szkoły na spotkanie z dziećmi w ramach  "Głośnego czytania" w " Jagodowym lesie". Ponowne spotkanie nastąpiło 20 października. Panowie przeczytali uczniom ciekawe bajki o zwierzętach i sprawdzili ich wiedzę w tym temacie. Później nastąpiło wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym, wspólne zdjęcie i pożegnanie leśniczych.

J. Paszkiewicz

   

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.