godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

24 Września 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.
Regulamin udostępniania podręczników uczniom szkoły podstawowej

1.Podręczniki udostępniane są nieodpłatnie na okres trwania     danego roku szkolnego.

2.Podręczniki należy obłożyć, najlepiej w przezroczyste oprawy foliowe (mają służyć trzem kolejnym rocznikom!).

Czytaj całość
 
Rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczecie_2017

Dnia 4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IIIA z wychowawcą p. Barbarą Wąsiewską. Oprawę muzyczną przygotował p. Jarosław Remblewski z kółkiem muzycznym oraz Samorząd Uczniowski.  

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

12 czerwca 2017 r. nasi uczniowie odnieśli sukces w X Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Z Bohaterami Książek Kornela Makuszyńskiego w Świat Matematyki", który odbył się w Woli Książęcej.

Czytaj całość
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku, Jaskinię Raj i zamek w Chęcinach. Kolejnego dnia wędrowaliśmy po Świętokrzyskim Parku Narodowym- zdobyliśmy Łysicę, odwiedziliśmy klasztor Święty Krzyż.

Czytaj całość
 
Kółko teatralne

kolo_teatralne14. czerwca br. dziewczyny i chłopaki z kółka teatralnego zaprezentowali  trzy krótkie przedstawienia  „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”, „Czerwony Kapturek”  i „Kopciuszek”. Tym razem było „na wesoło”, przygotowaliśmy współczesne, a przede wszystkim żartobliwe wersje tych popularnych baśni.

Wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
W szkole w Kotlinie powstał Bajkowy ogród

bajkowy_ogrodSzkoła Podstawowa w Kotlinie ma swój Bajkowy Ogród. Pomysł narodził się podczas pisania projektu Noc z Andersenem pt. Wyrośniemy na łabędzie. Autorkami tego przedsięwzięcia są panie Zdzisława Serbiak i Agnieszka Staszak. Celem tego działania było utworzenie miejsca, w którym mogą odbywać się różnego typu zajęcia, np. głośne czytanie, propagowane w naszej szkole od kilku lat albo zajęcia dydaktyczne. Ostatnio gościliśmy w tym ogrodzie pana Piotra Witonia- aktora z Poznania podczas Nocy z Andersenem. Będzie można tutaj także wyciszyć się po lekcjach, podziwiać piękno i zapach kwiatów, drzew, krzewów oraz wypoczywać w ciekawej, bajkowej scenerii.

Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.