godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

18 Listopada 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.
Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny - www.synergia.librus.pl
 
Wycieczka do Poznania

madagaskar1W piątek 10 listopada uczniowie z klasy III c i III d pojechali na wycieczkę do Poznania.

W Teatrze Muzycznym obejrzeli bardzo kolorowy spektakl pt.”Madagaskar”. Następnie poszli na Stary Rynek, o godzinie 12.00 obserwowali trykające się koziołki na wieży ratuszowej.

Czytaj całość
 
Owocowo - warzywne zwierzaki

dsc_0159Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w listopadzie mogliśmy podziwiać niecodzienną wystawę. W naszej szkole zagościły przepiękne i bardzo zdrowe zwierzaki – cudaki!

Czytaj całość
 
Wycieczka do piekarni
piekarniaW poniedziałek 6 listopada uczniowie klasy III d wybrali się na wycieczkę do Piekarni GS w Kotlinie. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Poznali sposoby zaplatania chałek, rogali i uzyskali informacje na temat wypieku chleba.
Czytaj całość
 
ZDROWE ŚNIADANIE

sniadanieUczniowie klas I i III dołączyli do prozdrowotnej akcji - Śniadanie Daje Moc - której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się. Główny cel to przypomnienie Dzieciakom, a zwłaszcza Rodzicom, że ten pierwszy posiłek dnia jest najważniejszy. To on daje energię do pracy nie tylko ciała, ale przede wszystkim mózgu (czyli do nauki) oraz wspomaga koncentrację. Nasi uczniowie przygotowali kolorowe kanapki oraz owocowe szaszłyki. Wszyscy z apetytem zjadali pyszne śniadanie.

Czytaj całość
 
Są już pełnoprawnymi uczniami

pasowanieDnia 7 listopada br. 46 dzieci zostało oficjalnie przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kotlinie.

Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.