godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

28 Kwietnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Arystarch, Maria,
Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis
Do końca roku zostało 248 dni.
Porcja Pozytywnej Energii

porcja_energiiKlub Wiewiórka zgłosił się do ogólnopolskiego programu  Porcja Pozytywnej Energii. Celem tego programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.

 Klub „Wiewiórka” zorganizował konkurs plastyczny  „Dbam o zdrowie”. Obok rysunków wykonanych kredkami były prace namalowane farbami. Niektórzy wybrali technikę wyklejania. Dziesięcioro uczniów klas II i III otrzymało dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

Czytaj całość
 
Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Kotlinie
ogłasza zapisy do klasy I
w roku szkolnym 2017/2018.
Zapisy trwają do 14-04-2017 r.

doc Karta zgłoszenia dziecka do szkoły (dzieci zamieszkałe w Kotlinie, Wilczy, Orpiszewku)

doc Wniosek o przyjecie dziecka do szkoły

 
ARCYMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

mistrz_czytaniaKonkurs PIĘKNEGO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY!

Andersena kochają wszyscy i dzieci, i dorośli na całym świecie, wszędzie tam,
 
gdzie kocha się stokrotki, słowiki, róże, łabędzie i motyle.

4 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w bibliotece szkolnej im. Koszałka Opałka odbył się konkurs czytelniczy dla klas II – III oraz IV – VI pt, ARCYMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książką, uwrażliwienie na piękno literatury, stworzenie możliwości prezentacji umiejętności czytelniczych. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować w ciągu 2 – 4 minut wybrany przez siebie fragment baśni Hansa Christiana Andersena.  Jury  w składzie: Katarzyna Rożek, bibliotekarka oddziału dziecięcego biblioteki gminnej, Edyta Orpel, dyrektor szkoły, Arleta Kycia, wicedyrektor szkoły, Iwona Stefaniak, kierownik świetlicy podczas przesłuchania zwracało uwagę przede wszystkim na  dykcję, intonację zdaniową i wyrazową, modulację głosu, płynność i bezbłędność czytanego tekstu, interpretację oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Czytaj całość
 
Pierwszy Dzień Wiosny
wiosna21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Zabawę rozpoczęliśmy konkursem wiedzy „Podróżujemy przez kraje niemieckojęzyczne”, w którym brały udział trzyosobowe reprezentacje każdej klasy. Po rywalizacji „wiedzowej” każdy chętny mógł zaprezentować swoje umiejętności w „Mam talent”.
Czytaj całość
 
Diabeł w komputerze

diabel_komputer17 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. Diabeł w komputerze przygotowane przez dziewczyny z kółka teatralnego. Sztuka porusza problem bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Tytułowy diabeł namawia bohaterkę o imieniu Zuzia  do jak najczęstszego przesiadywania przed komputerem. Kusi, zwodzi i stosuje różne diabelskie sztuczki. Na szczęście dzięki pomocy mądrej Wiedźmy, Sowy i Kota nie udaje mu się uzależnić od Internetu dziewczyny.  Poza tym lekarstwem na diabelskie sztuczki okazuje się … przyjaźń.

Czytaj całość
 
Ekowalentynki, czyli kochamy recykling

baterieNasza szkoła włączyła się w akcję zbierania zużytych baterii pod hasłem Ekowalentynki, czyli kochamy recykling. Koordynatorem akcji była p. Justyna Zawieja  pracownik Urzędu Gminy Kotlin. Uczniowie zebrali 165 kg baterii, najwięcej 35 kg Mariusz Skowron z Vc, Zuza Jakubowska z Va -26 kg, Eryk Wojtczak z IIIb – 13 kg i Wiktor Biernacki z VIb - 11,5 kg.

Wszyscy zostali nagrodzeni gadżetami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina. Kubki, torby, słuchawki, pendrivy, smycze, mapy trafiły do małych ekologów.


Zdjęcia - kliknij tutaj

 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.