godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

22 Czerwca 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.
Kółko teatralne

kolo_teatralne14. czerwca br. dziewczyny i chłopaki z kółka teatralnego zaprezentowali  trzy krótkie przedstawienia  „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”, „Czerwony Kapturek”  i „Kopciuszek”. Tym razem było „na wesoło”, przygotowaliśmy współczesne, a przede wszystkim żartobliwe wersje tych popularnych baśni.

Wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
W szkole w Kotlinie powstał Bajkowy ogród

bajkowy_ogrodSzkoła Podstawowa w Kotlinie ma swój Bajkowy Ogród. Pomysł narodził się podczas pisania projektu Noc z Andersenem pt. Wyrośniemy na łabędzie. Autorkami tego przedsięwzięcia są panie Zdzisława Serbiak i Agnieszka Staszak. Celem tego działania było utworzenie miejsca, w którym mogą odbywać się różnego typu zajęcia, np. głośne czytanie, propagowane w naszej szkole od kilku lat, czy zajęcia dydaktyczne. Będzie można tutaj także wyciszyć się po lekcjach, podziwiać piękno i zapach kwiatów, drzew i krzewów oraz wypoczywać w ciekawej, bajkowej scenerii.

Czytaj całość
 
Sukces Marty

              martaMarta Kantek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie została laureatką XI Poetyckiego Konkursu im. Marii Konopnickiej dla klas I-III szkół podstawowych organizowanego pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kalisza.

              Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu podczas obchodów święta szkoły.

Czytaj całość
 
Klasowy Dzień Krasnala
"Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie..."


    krasnaleTak Maria Konopnicka pisała w książce "O krasnoludkach i sierotce Marysi". To ona wprowadziła krasnoludki do polskich książek dla dzieci i pozwoliła najmłodszym czytelnikom poznać i pokochać krasnale.  Dnia 23 maja 2017r., dla uczczenia 175. rocznicy jej urodzin, klasa IIa wraz z wychowawczynią Barbarą Wąsiewską zorganizowała Klasowy Dzień Krasnala.

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w Krzesinach
         krzesinyZ okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy II c i II d pojechali do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
         Niebywałą atrakcją  był pokaz dynamiczny samolotu F-16 jaki zaprezentował pilot pokazowy F-16 DEMO TEAM. Wszyscy z zapartym tchem śledzili akrobacje powietrzne najnowocześniejszego samolotu w Siłach Powietrznych.
Czytaj całość
 
Noc z Andersenem "Wyrośniemy na łabędzie"
noc_andersenDnia 26 maja o godz. 17.00 rozpoczęła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie „Noc z Andersenem” pod hasłem „Wyrośniemy na łabędzie”. Celem projektu  była popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, zrelakso­wanie uczniów po zajęciach lekcyjnych , no i oczywiście dobra zabawa.  Projekt został przy­gotowany dla dzieci z terenu gminy Kotlin.
Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.