godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

17 Sierpnia 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anastazja, Angelika,
Anita, Bertram,
Eliza, Jacek,
Jaczewoj, Joanna,
Julianna, Liberat,
Miron, Zawisza,
Żanna
Do końca roku zostało 137 dni.
X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

12 czerwca 2017 r. nasi uczniowie odnieśli sukces w X Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Z Bohaterami Książek Kornela Makuszyńskiego w Świat Matematyki", który odbył się w Woli Książęcej.

Czytaj całość
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku, Jaskinię Raj i zamek w Chęcinach. Kolejnego dnia wędrowaliśmy po Świętokrzyskim Parku Narodowym- zdobyliśmy Łysicę, odwiedziliśmy klasztor Święty Krzyż.

Czytaj całość
 
Kółko teatralne

kolo_teatralne14. czerwca br. dziewczyny i chłopaki z kółka teatralnego zaprezentowali  trzy krótkie przedstawienia  „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”, „Czerwony Kapturek”  i „Kopciuszek”. Tym razem było „na wesoło”, przygotowaliśmy współczesne, a przede wszystkim żartobliwe wersje tych popularnych baśni.

Wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
W szkole w Kotlinie powstał Bajkowy ogród

bajkowy_ogrodSzkoła Podstawowa w Kotlinie ma swój Bajkowy Ogród. Pomysł narodził się podczas pisania projektu Noc z Andersenem pt. Wyrośniemy na łabędzie. Autorkami tego przedsięwzięcia są panie Zdzisława Serbiak i Agnieszka Staszak. Celem tego działania było utworzenie miejsca, w którym mogą odbywać się różnego typu zajęcia, np. głośne czytanie, propagowane w naszej szkole od kilku lat albo zajęcia dydaktyczne. Ostatnio gościliśmy w tym ogrodzie pana Piotra Witonia- aktora z Poznania podczas Nocy z Andersenem. Będzie można tutaj także wyciszyć się po lekcjach, podziwiać piękno i zapach kwiatów, drzew, krzewów oraz wypoczywać w ciekawej, bajkowej scenerii.

Czytaj całość
 
Sukces Marty

              martaMarta Kantek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie została laureatką XI Poetyckiego Konkursu im. Marii Konopnickiej dla klas I-III szkół podstawowych organizowanego pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kalisza.

              Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu podczas obchodów święta szkoły.

Czytaj całość
 
Klasowy Dzień Krasnala
"Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie..."


    krasnaleTak Maria Konopnicka pisała w książce "O krasnoludkach i sierotce Marysi". To ona wprowadziła krasnoludki do polskich książek dla dzieci i pozwoliła najmłodszym czytelnikom poznać i pokochać krasnale.  Dnia 23 maja 2017r., dla uczczenia 175. rocznicy jej urodzin, klasa IIa wraz z wychowawczynią Barbarą Wąsiewską zorganizowała Klasowy Dzień Krasnala.

Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.