godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
OGŁOSZENIE!

Już w piątek tj. 26 maja od godz. 17.00 biblioteka zaprasza na Noc z Andersenem Wyrośniemy na łabędzie. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy. Życzymy miłej zabawy. 

Organizatorzy

doc Plakat informacyjny

 
Warsztaty udzielania pomocy przedmedycznej

pogotowie_2017W dniu 05 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych - pana Witolda Szymczaka oraz Dominika Kraskiego, którzy przeprowadzili warsztaty dla dzieci klas czwartych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Czytaj całość
 
KONKURS PIOSENKI SZKOLNEJ W SŁAWOSZEWIE

      W czwartek  27 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Gminnym Konkursie Piosenki Szkolnej w Sławoszewie. W kategorii klas I-III Kornelia Wąsiewicz zaśpiewała piosenkę „Są na świecie dzieci” i zajęła I miejsce, Maja Chwałkowska zaśpiewała  „A ja rosnę i rosnę” - otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI Dobrosława Wielgosz zaśpiewała „Ognistą sambę”- zajęła II miejsce i Marlena Łokietek piosenką „Para nie do pary” wywalczyła III miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

 

Zdjęcia - kliknij tutaj

 

 
Konkurs plastyczno-językowy Theowelt

konkurs_jezykowyW marcu 2017 roku odbył się szkolny konkurs plastyczno-językowy „Theowelt“ dla klas II -III, w którym wzięło udział 27 uczniów.  Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace pod względem tematycznym i plastycznym oraz wykazały się znajomością słownictwa w języku niemieckim i angielskim.

Czytaj całość
 
Góra Grosza

gora_groszaCo roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy  rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

         Uczniowie naszej szkoły  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Czytaj całość
 
Porcja Pozytywnej Energii

porcja_energiiKlub Wiewiórka zgłosił się do ogólnopolskiego programu  Porcja Pozytywnej Energii. Celem tego programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.

 Klub „Wiewiórka” zorganizował konkurs plastyczny  „Dbam o zdrowie”. Obok rysunków wykonanych kredkami były prace namalowane farbami. Niektórzy wybrali technikę wyklejania. Dziesięcioro uczniów klas II i III otrzymało dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.