godlo

Menu witryny

encyklopedia

 

logo_ls

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Imieniny

12 Grudnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało 20 dni.
Kiermasz bożonarodzeniowy

kiermasz6 grudnia w świetlicy odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, który organizowany jest w naszej szkole od kilku lat zawsze w Mikołajki. Uczniowie,  nauczyciele oraz  rodzice z wielką chęcią i zaangażowaniem wzięli udział w tym  niezwykle ważnym dla nas wydarzeniu.

Czytaj całość
 
Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny - www.synergia.librus.pl
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dzien_misiaW piątek 24 listopada br. roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy wielbiciele tej sympatycznej dziecięcej przytulanki spotykali się podczas przerw w czytelni biblioteki szkolnej. Wspólna zabawa rozpoczęła się od gimnastyki z misiem oraz śpiewania piosenek o misiach w języku niemieckim z panią Magdaleną Pływaczyk. Na drugiej i trzeciej przerwie pani bibliotekarka przeczytała uczestnikom zabawy opowiadanie Marii Kownackiej pt. Stary, Zielony Miś oraz przypomniała  historię pluszowego misia.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Poznania

madagaskar1W piątek 10 listopada uczniowie z klasy III c i III d pojechali na wycieczkę do Poznania.

W Teatrze Muzycznym obejrzeli bardzo kolorowy spektakl pt.”Madagaskar”. Następnie poszli na Stary Rynek, o godzinie 12.00 obserwowali trykające się koziołki na wieży ratuszowej.

Czytaj całość
 
Owocowo - warzywne zwierzaki

dsc_0159Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w listopadzie mogliśmy podziwiać niecodzienną wystawę. W naszej szkole zagościły przepiękne i bardzo zdrowe zwierzaki – cudaki!

Czytaj całość
 
Wycieczka do piekarni
piekarniaW poniedziałek 6 listopada uczniowie klasy III d wybrali się na wycieczkę do Piekarni GS w Kotlinie. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Poznali sposoby zaplatania chałek, rogali i uzyskali informacje na temat wypieku chleba.
Czytaj całość
 
Copyright 2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie.